Facebook

Licznik odwiedzin

282747
Dziś
Tydzień
Miesiąc
39
924
2325

Twoje IP: 18.206.13.39

Wyszukiwarka

Study Tour po Szlaku Wokół Słońca

W dniach 12 – 14 czerwca 2015 roku dziennikarze z terenu całej Polski zwiedzali najciekawsze punkty "Szlaku Wokół Słońca" powstałego z inicjatywy Buskiej Lokalnej Grupy Działania „Słoneczny Lider” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 Oś 4 Leader. Przedsięwzięcie zorganizowała Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider” w partnerstwie z Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Nasi goście przez trzy dni mieli okazję zobaczyć najważniejsze atrakcje szlaku, w tym: Izbę Chleba przy Parafii Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, Piwniczkę „Pod Kogutem” w Pęczelicach, Imosową Pecynę Michała Imosy na Nowym Folwarku, renesansowy dwór potocznie zwany „Murowańcem” w Szańcu, Ośrodek Jazdy Konnej i Hipoterapii "Hipoland" w Zbludowicach, Ogród Tradycji Ponidzia Marka Masłowskiego w Busku – Zdroju, Pracownię Sztuki Rustykalnej "ARTE – RUSTICA" Olgi Hnatyszak – Myśliwiec w Radzanowie, a także skosztować produktów regionalnych zarchiwizowanych w ramach Szlaku Kulinarnego Ponidzia i Powiśla (głównie z Gminy Busko – Zdrój) podczas biesiady w Wiejskim Domu Kultury w Szańcu: woda mineralna Buskowianka – Zdrój, gęsina siesławicka, fasola nowokorczyńska, czosnek wójczański, sery twarogowe, pączki z Widuchowy, itp. Przejazd po szlaku uświetniła inscenizacja artystyczna „Dziewanna, Pani lasów i gajów świętych”, którą wykonał teatr „Młode Sceny” (działający przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury) w malowniczej scenerii Źródła „STOK” w Szańcu.

Study Tour każdy z uczestników zakończył z galerią pięknych fotografii ze Szlaku Wokół Słońca, które niebawem będziemy mogli zobaczyć w prasie i Internecie.