Licznik odwiedzin

064442
Dziś
Tydzień
Miesiąc
4
4
2447

Twoje IP: 54.87.89.176

Wyszukiwarka

Szlak wokół słońca

Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider" w 2009 roku pozyskała kwotę 3 790 880,00 zł na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju opracowanej na lata 2009 – 2015.
Lokalna Strategia Rozwoju jest dokumentem, w którym przedstawiono cele rozwoju, jakie LGD planuje osiągnąć na obszarze Gminy Busko - Zdrój w zakresie turystyki, regionalizmu i zdrowia. Inicjatywa musi mieć jednak charakter oddolny – musi wyjść od Mieszkańców Gminy Busko – Zdrój. Więc jeśli masz pomysł i chcesz go zrealizować, skorzystaj z dofinansowania w ramach działania „Wdrażania lokalnych strategii rozwoju".

Pracownia sztuki rustykalnej

Stworzenie pracowni sztuki rustykalnej „ART – RUSTICA" kultywującej tradycje starego rzemiosła.

Olga Myśliwiec

Radzanów 42
28 – 100 Busko – Zdrój
Działanie: Małe projekty

Stworzenie pracowni sztuki rustykalnej" ART - RUSTICA" kultywującej tradycje starego rzemiosła poprzez zakup pieca ceramicznego, koła garncarskiego, silnika, stojaka, wieszaka, nasadki piły z oprzyrządowaniem, masy ceramicznej, szkliwa ceramicznego.

Park rekreacyjny

Rozwijanie turystyki na obszarze LSR poprzez utworzenie parku rekreacyjnego w gospodarstwie Agroturystycznym we wsi Widuchowa.

Michał Grzegorczyk

Widuchowa 25
28 – 100 Busko – Zdrój
Działanie: Małe projekty

Celem operacji jest poprawa atrakcyjności obszaru jako miejsca do wypoczynku i zabawy oraz rekreacji na Słonecznym Szlaku. W ramach przedsięwzięcia powstał park rekreacyjny: Wyciąg górny, Wyciskanie siedząc na pylonie, Biegacz, Orbitek z pylonem, Drabinka, Podciąg na pylonie, Wioślarz, Wahadło.

Zakup sprzętu nagłaśniającego

Zakup sprzętu nagłaśniającego dla Buskiego Samorządowego Centrum Kultury do obsługi wydarzeń artystycznych w gminie Busko – Zdrój.

Buskie Samorządowe Centrum Kultury

Ul. Mickiewicza 22
28 – 100 Busko – Zdrój
Działanie: Małe projekty

Operacja polegała na zakupie sprzętu nagłaśniającego w celu poprawy infrastruktury technicznej przy tworzących się produktach regionalnych na Szlaku Wokół Słońca". Zakup jest działaniem w zakresie wspierania dziedzictwa kulturowego na obszarze LGD.

Chlebowa izba

Od ziarenka do bochenka - kultywowanie tradycji pieczenia chleba poprzez utworzenie "Chlebowej Izby" wyposażonej w piec do wypieku chleba

Parafia Rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta w Busku – Zdroju

Ul. Lipowa 1
28 – 100 Busko – Zdrój
Działanie: Małe projekty

Celem operacji jest kultywowanie tradycyjnych zawodów i rzemiosła na Ponidziu poprzez utworzenie „Chlebowej Izby" wyposażonej w piec do wypieku chleba. W ramach operacji utworzono „Chlebową Izbę". Izba wyposażona jest w piec chlebowy, pozostały sprzęt potrzebny do wypieku chleba, drewniane stoły i ławy. Dodatkowa atrakcją jest galeria zdjęciowa poświęcona produkcji chleba. Miejsce to przypomni nam tradycje i obrzędy pieczenia chleba. Połączone z degustacją regionalnego chleba stanie się przystanią dla duszy i ciała.