Licznik odwiedzin

320563
Dziś
Tydzień
Miesiąc
37
229
889

Twoje IP: 3.228.11.9

Wyszukiwarka

Szlak wokół słońca

Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider" w 2009 roku pozyskała kwotę 3 790 880,00 zł na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju opracowanej na lata 2009 – 2015.
Lokalna Strategia Rozwoju jest dokumentem, w którym przedstawiono cele rozwoju, jakie LGD planuje osiągnąć na obszarze Gminy Busko - Zdrój w zakresie turystyki, regionalizmu i zdrowia. Inicjatywa musi mieć jednak charakter oddolny – musi wyjść od Mieszkańców Gminy Busko – Zdrój. Więc jeśli masz pomysł i chcesz go zrealizować, skorzystaj z dofinansowania w ramach działania „Wdrażania lokalnych strategii rozwoju".

Renowacja ołtarza bocznego w Szczaworyżu

Renowacja ołtarza bocznego przytęczowego pd. XVII w. w kościele Św. Jakuba St. w Szczaworyżu

Parafia Rzymsko - Katolicka  Św. Jakuba ST w Szczaworyżu

Szczaworyż 47, 28 - 100 Busko - Zdrój

Dostępność: codziennie w godz. 8.00 - 17.00

Operacja polegała na renowacji ołtarza bocznego przytęczowego pd. XVII wiecznego w kościele Św. Jakuba Starszego w Szczaworyżu - zabytku późnorenesansowego.  Kosciół znajduje się na odnowionej trasie Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza do Tyńca.

Dojście do kapliczki w Widuchowej

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez uporządkowanie dojścia do kapliczki w miejscowości Widuchowa Gm. Busko – Zdrój

Gmina Busko – Zdrój

Widuchowa (przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa), 28 - 100 Busko - Zdrój

Dostępność: ogólnodostępny

Operacja polegała na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej w miejscowosci Widuchowa, poprzez uporządkowanie terenu wokół zabytkowej kapliczki pw. Matki Bożej Anielskiej, wykonanie dojścia do kapliczki z kostki brukowej oraz dojazdu do budynku świetlicy wiejskiej z kruszywa łamanego.

Remont dachu kaplicy św. Anny

Remont dachu na zabytkowej kaplicy św. Anny

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Brata Alberta

Park Zdrojowy, 28 - 100 Busko - Zdrój

Dostępność: ogólnodostępny

Operacja polegała na wykonaniu remontu dachu zabytkowej kaplicy Św. Anny zlokalizowanej w Parku Zdrojowym w Busku - Zdroju.

Pomnik Leszka Czarnego

Książę Leszek Czarny atrakcją historyczną na Słoneczny Szlaku - budowa pomnika

Towarzystwo Miłośników Buska - Zdroju

Aleja Mickiewicza (podnóże Byczej Góry), 28 - 100 Busko - Zdrój

Operacja będzie polegała na wykonaniu i montażu pomnika księca krakowsko - sandomierskiego Leszka Czarnego przy al. Mickiewicza w Busku - Zdroju.