Licznik odwiedzin

320561
Dziś
Tydzień
Miesiąc
35
227
887

Twoje IP: 3.228.11.9

Wyszukiwarka

Szlak wokół Studni

Szlak wokół Studni w Pęczelicach markowym produktem turystyki historyczno-edukacyjnej

Stowarzyszenie Miłośników Pęczelic

Pęczelice, 28 - 100 Busko - Zdrój

Operacja miała na celu rozwój turystyki we wsi Pęczelice poprzez wytyczenie „Szlaku wokół Studni”, stworzenie strony internetowej www.peczelice.pl oraz organizację wydarzenia historyczno – edukacyjnego "Historia Naszej Studni". Głównym zamierzeniem edukacyjnej ścieżki spacerowej zwanej "Szlakiem Wokół Studni" jest pokazanie lokalnej społeczności oraz przybywającym gościom z kraju oraz z zagranicy dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz przyrodniczego wsi. Szlak wokół Studni to ponad 2 kilometrowa ścieżka edukacyjna położona na trasie legendarnego Szlaku Czerwonego łączącego dwie uzdrowiskowe miejscowości Busko – Zdrój z Solcem – Zdrój.

Zakup infokiosku

Zakup infokiosku oraz stojaków na rowery

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalnego Poczęcia NMP

przy zbiegu ulicy Młyńskiej i Bohaterów Warszawy, 28 - 100 Busko - Zdrój

Dostępność: udostępniany co dwa tygodnie, informacje o dniach i godzinach udzielane są pod nr telefonu 500 059 817, 41 370 10 22

Operacja polegała na zakupie i posadowieniu wewnątrz kościółka Św. Leonarda w Busku - Zdroju infokiosku. Infokiosk w swojej treści zawiera wszystkie informacje na temat zasobów historycznych, przyrodniczych i kulturowych znajdujacych się na obszarze Gminy Busko - Zdrój w kilku wersjach językowych.

Skarby Ponidzia

Skarby Ponidzia - publikacja tomiku poezji

Stemag

Operacja polegała na wydaniu tomiku poezji promujacego walory Parku Zdrojowego w Busku - Zdroju na tle historii i kultury obszaru gminy Busko - Zdrój.

BSCK - wyświetlacz diodowy

Montaż pełnoekranowego wyświetlacza diodowego

Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku - Zdroju

ul. Mickiewicza 22, 28 - 100 Busko - Zdrój

W ramach przedsięwzięcia zakupiono i zamontowano pełnoekranowy wyświetlacz diodowy. Zamontowano go na zewnętrznej ścianie budynu Buskiego Samorządowego Centrum Kultury  od strony wschodniej skierowanej na aleję Mickiewicza - deptak łączący miejską część Buska - Zdroju z częścią uzdrowiskową.